Druki akcydensowe

DRUKS  Druki akcydensowe

Druki akcydensowe, w potocznym języku zwane akcydensami, jest to grupa samoistnych druków mających użytkowy lub okolicznościowy charakter. Należą do niej właściwie wszystkie druki jedno- kartkowe (plakaty, mapy, bilety, znaczki, formularze), jak i wielokartkowe (dzienniki, rejestry, księgi itp.).

Akcydensy, mające najczęściej charakter gotowych wzorów różnego rodzaju dokumentów, wykorzystywane są w codziennej pracy biurowej, w handlu, transporcie, administracji, w urzędach, placówkach oświatowych, służby zdrowia itp.

W praktyce druki akcydensowe występują w różnych formach, od luźnych kartek poprzez pojedyncze arkusze połączone w bloki - często na papierze samokopiującym - aż do wydawnictw zbroszurowanych, zszytych lub zbindowanych, z dodatkowymi atrybutami, jak perforacja lub numeracja.

 

DRUKS  Oferta

DRUKS jest producentem szerokiej gamy druków akcydensowych na papierach samokopiujących, zwykłych, samoprzylepnych lub kartonach, mających zastosowanie w księgowości, bankowości, logistyce, handlu, usługach, oświacie, służbie zdrowia, działalności gospodarczej itp.

Korzystają z nich przedsiębiorcy, administracje państwowe i samorządowe, urzędy, placówki oświatowe, medyczne i inni użytkownicy.

Do podstawowego asortymentu akcydensów DRUKS produkowanych na zamówienie oraz będących w ciągłej sprzedaży należą:

  • druki i formularze ogólnego zastosowania (listy przewozowe, druki księgowe, magazynowe, ewidencje, księgi, rejestry i inne),
  • druki i formularze specjalistyczne, nietypowe oraz według wzoru klienta,
  • druki personalizowane, ze stałym lub zmiennym nadrukiem (logo, dane adresowe itp.),
  • druki numerowane, tzw. ścisłego zarachowania, itp.

 

DRUKS  Offset

Druk offsetowy, we współczesnej poligrafii jest najczęściej stosowaną i najbardziej ekonomiczną techniką drukowania. Wprowadzany jest tam, gdzie drukowane są duże nakłady z zachowaniem wysokiej jakości i wydajności, z ukierunkowaniem na obniżenie kosztów produkcji.

Druk offsetowy pozwala na wykorzystanie różnego rodzaju materiałów papierniczych, między innymi takich jak papiery samokopiujące, powlekane, fakturowane, samoprzylepne i inne, o bardzo zróżnicowanej gramaturze. Pozwala na użycie szerokiej palety kolorów na różnych podłożach oraz stosowanie różnych technik uszlachetniania druków, jak lakierowanie, foliowanie, złocenie, użycie farb specjalnych itp.

Druk offsetowy znajduje zastosowanie przede wszystkim przy produkcji takich wyrobów jak: katalogi, prospekty, albumy, broszury, ulotki, gazety, instrukcje, kalendarze planszowe i książkowe, teczki kartonowe, wszelkiego rodzaju druki akcydensowe użytkowe lub okolicznościowe i inne.

Większość stosowanych materiałów i surowców może być poddanych recyklingowi lub procesowi odzyskiwania, co czyni tę technikę druku przyjazną dla środowiska naturalnego.

 

Zapraszamy Państwa do naszego sklepu internetowego, gdzie znajdziecie Państwo szeroki wybór druków akcydensowych